Speciální vzdělávací systém ve světě: Anglie

23/03/2012    

0


Velká Británie patří k velice významným a známým zemím Evropy. Je známa svou královskou rodinou, o které se stále víc a víc hovoří jak v dobrém tak i ve špatném světle. Je známa také svou historii, která sahá až hluboko dějin. Je také známa svou architekturou, svým volantem na opačné straně, než jsme zvyklí a také svou jízdou po jiné straně.

SILVESTR 2012 -2013

A právě zde v této zemi se nachází několik neprestižnějších baletních škol, které vychovávají tanečníky a umělce z celého světa. Ti jenž mají nadání a dostanou se do této školy se během studia můžou zařadit mezi populární osobnosti (Andrey Hepburn – Americká herečka, která dostala stipendium na Baletní škole v Londýně, Jamie Bell – představitel Billyho Elliota, který získal stipendium na Baletní škole v Londýně a další).

Baletní školy v Anglii jsou formulovány od první třídy do deváté třídy, po té přichází zkouška a žák/žákyně mohou pokračovat na taneční konzervatoři. Většinou však žáci těchto škol během studia získají významné role ve filmech, divadlech apod. a studium na konzervatoři vypouštějí a přechází jinam.

Studium na těchto školách je velice finančně náročné a tak, zde většinou studují děti z vyšších kruhů a nebo děti baletních a hereckých umělců. Naštěstí se zde vyhlašuje vždy v určitém období výběrové řízení. A tak se do školy mohou dostat děti, které mají talent, ale nemají na zaplacený školného. Pokud se dětem podaří projít výběrovými koly, které trvají většinou i několik dní, tak získají stipendium na úhradu celého školného, ubytování a stravy.

Možná si říkáte, že i jiné země nabízejí tento typ školy. Ano je to pravda. Téměř každá země má svou baletní školu, dokonce i naše Česká Republika (Taneční konzervatoř, Baletní škola Pirueta apod.).

V rubrice: Vzdělání