Holka do nepohody

24/05/2012    

8


„Co to je za fenomén Holka do nepohody?“ Seděly jsme v kavárně a mudrovaly jako obvykle. S velkýma černýma brýlema na očích, které mě po probdělé noci neměly chránit před sluncem, ale před světlem jako takovým, jsem se sotva dokázala soustředit na míchání kávy, ale k tomuhle jsem čistě náhodou měla co říct: „To je holka, která dá chlapovi Aspirin.“

Holky se na mě nechápavě podívaly. „Dneska ráno, když jsme se probudili….“ začala jsem rozvíjet svou teorii.. „řekl, že ho bolí hlava…po těch panácích, co jsme včera vypili, žádné překvapení. Tak jsem se přitulila, objala ho, políbila ho a říkám mu: Ty chudáčku… A on že – vidíš, to je ten rozdíl mezi námi, ty používáš empatii, já bych ti dal Aspirin.“ Holky se pobaveně zasmály.

SILVESTR 2012 -2013

A pak jedna řekla: „Mně jednou jeden kamarád řekl, že kdyby se měl někdy s nějakou ženskou brodit bahnem, tak by to bylo se mnou.“ Hmm, to je hezké, pomyslela jsem si.

Sedělo nás tam pět, všechny úplně jiné a přece jsme se nějak v Praze našly. Říkají mi kočeno, když mi to sluší, a krávo, když jsem blbá, a kdybych se jednou měla někdy s někým brodit bahnem, brodila bych se s kteroukoliv z nich. O kolika chlapech tohle můžu říct?

„Jenže to je právě ono, s námi se brodí bahnem a na procházku pak jdou ruku v ruce s někým jiným.“ slyšela jsem odpovídat své cynické já. „Ty už nepij! Opice stupňuje tvůj cynismus!“ šťouchla do mě K.

Večer jsme šly na Labutí jezero a bylo to tak krásné, že jsem se celá rozněžnila a básnila jsem o lásce až za hrob, až mi K. říká: „Ty krávo, řekni hned něco cynického nebo ti jednu vrazím. V tomhle I-LOVE-YOU-ALL stavu jsi nesnesitelná.“ Zamyslela jsem se a řekla: „Vlastně to bylo celý o tom, že člověk musí umřít, aby našel štěstí v lásce.“ K. se zasmála, dala mi pusu na tvář a řekla: „Já tě miluju.“

V rubrice: Život