Česká republika opět na soutěži Eurosong

14/02/2009    

2


Česká republika se bude opět účastnit na mezinárodní pěvecké soutěži Eurovision Song Contest 2009. Celá soutěž bude přenášena prostřednictvím České televize a pěveckou skupinou, která bude zastupovat naší Českou Republiku bude dnes už všem známá skupina Gipsy.cz.

Soutěž Eurovision se tentokrát bude konat v Moskvě a bude zde soutěžit na 43 zemí z celého světa. O skupině Gipsy.cz se ví, že má velkou podporu mezi diváky a tak se počítá s umístěním na velmi dobrém místě. Svůj obdiv si skupina sklidila i v dalekém Japonsku, kde se účastnila natáčení na reklamních spotech.

Finále mezinárodní hudební soutěže bude přenášet Česká televize dne 16.5.2009 na programu ČT1 v 21:00. Dále bude vysílat i záznam ze semifinále, které proběhne ve dvou kolech 12.5. a 14.5. vždy od 21:00 na ČT1.

Součástí této mezinárodní hudební soutěže je soutěž Junior Eurovision, která se pořádá pravidelně, jako Eurovision Song Contest. Už název napovídá, že soutěžícími jsou děti a dospívající z celého světa. Bohužel však Česká Republika v této soutěži nemá své zastoupení a to je celkem škoda, protože i u nás se najde spousta talentů, kteří mohou reprezentovat naší zemi.

V rubrice: Hudba