Kouření: kdy už konečně budu moci volně dýchat

10/05/2012    

4


Je vidět, že v České republice slogany na krabičkách cigaret typu „Kouření škodí zdraví“ mebo „Kouření může zabíjet“ na nikoho dojem nedělají. A proto se naši poslanci snaží přijmout zákon který by nařizoval na krabičku připevnit obrázky „zrezivělých“ plic, nádorů a vypadaných zubů. Ale myslíte si že to bude učinné? Ja tedy silně pochybuji. Každý chytrý kuřák krabičku zahodí a přendá si cigárka do vkusného pouzdra a obrazků si všímat nebude.

SILVESTR 2012 -2013

A zvednout daně na cigarety? To není žadná mez pro kuřaky, vždyť je musíme brát jako závislé a závislí dají i 15kč navíc aby si opatřili dávku. Vypadá to, že tu není řešení. Ale ono tu jedno je, a to velmi jednoduché: tvrdý protikuřacký zákon.

Musím na začátek řici, že já jsem nekuřák a v mé nejbližší rodině nikdo nekouří. Nevidím ani jediný důvod proč už dávno u nás neplatí zákon zakazující kouření v restauracích a hospodách. Nevidím ani jediný důvod proč by nekuřáci měli být omezováni všudypřítomným kouřem v restauraci. Nevidím ani jediný důvod proč já, nekuřák, bych měl stonat na stejné problémy jako kuřaci.

Někteří kuřací dostávají úplnou alergii na tato slova, ale je to pravda. Já však musím denno denně čichat dým který čichat nechci a mám už na něj alergii, ale prostě se mu vyhnout nemůžu, protože je všudypřitomný.. A můžu já za to že tento kouř čichám? Samozdřejmě že za to nemůžu, protože můj stát není schopný mi zajistit zdraví život. Teď se tady neosočuju ale vůbeč na kuřaky, ale na stát. Když kuřaci mají pravo kouřit v hospodách, tak jim nic nevyčitám. Ale naši zákonodárci by se měli chytnou za nos a dám nám, nekuřakům, vzduch ze kterého dýchat. Čistý vzduch už dýchají Irové, Britové, Španělé a budou taky brzo dýchat i Francouzští nekuřaci. Ale český nekuřák má smůlu a musí dál nasávat dehet a další chemikálie které nedobrovolně ničí moje milované plíce.

A úplně na konec bych chtěl dodat že je smutné že můj vlastní stát není schopný mi garantovat zdraví život. Je to vážně k pláči.

V rubrice: Zdraví, Život