Nedovedu pochopit aneb Neonacismus

25/05/2007    

16


Do minulého pátku dne 18. 5. 2007 bych nikdy sám nevěřil, že se to může stát. Seděl jsme s kamarády v hospodě, kteří mají společné zájmy, posloucháme stejnou muziku, převážně rockovou hudbu a její odnože. Nikoho jsme neprovokovali a bavili se čistě mezi sebou navzájem a okolí si nevšímali. Kolem deváté hodiny byla restaurace skoro úplně prázdná, až na dva stoly. Ten náš a druhý – ten neonacistů. Oni v tu dobu notně posilnění alkohlem a pravděpodobně v představě, že je to jejich podnik k nám přišli a protože já seděl jako první na raně, jednoduše mě vytáhli od stolu a začali mě mlátit do hlavy. Proč? Narodil jsem se v České republice, jsem jejím právoplatným občanem, drogy neberu, příležitostně piji alkohol a nekouřím. Důvod jsem se pochopitelně nedozvěděl. K tomu všemu ještě podotýkám, že mám typicky německé přijmení a moje rodina reprezentoval ČR hned v několika sportech. Proto jsem musel od nacistů dostat přes držku? Bezdůvodně? Kdo přijde na řadu další? Teď nacisti budou mlátit i lidi, kteří poslouchají i jinou hudbu než oni? A kdo to bude potom? A nemělo by být vůbec rasistické tetování, organizce a spolky zakázány nebo v trestní zákoně přičelněny k trestu o xenofobii?

SILVESTR 2012 -2013

Já nevím, co se vybaví mladým lidem, kteří píšou po zdech cigáni do plynu, židi do plynu nebo Juden Raus a píšou to špatně německy. To já nevím, co se jim vybaví, protože nedovedu pochopit, proč to dělají, proč to píšou, kde se v nich bere ta zloba a jakou oni o tom mají představu. Protože kdyby Hitler vyhrál válku, tak by po židech a po cigánech přišli na řadu dle Nietzsecho teorie, kterou Hilter zneužil, další podlidi a méně cenné národy jako byli především Slovani – Poláci a Češi. A jestli si myslí, že když si vyholí hlavu a začnou tady řvát Čechy čechům, že by je oni přijali, že by se mohli hlásit mezi tak zvanou nordickou rasu, tak to se mýlí.

Ale jak to mluví k našim policistům nebo k našim soudcům, to nevím. Protože, když si někdo pustí do svýho lokálu skupinu hudební a všichni celá vesnice, že hajlují, ale ty policajti to neslyší, tak já se ptám PROČ? Třeba se ti policajti bojí těch grázlů, nebo s nimi vnitřně sympatuzjí a nebo obojí?

V rubrice: Život