Jiří Čunek dnes rezignuje. Myslím si, že by ho měl následovat i Ivan Langer. Protože policie nezvládá mnohé. Místo aby byli policisté motivováni u policie zůstat, tak se výsluhou a odchodným odměňují ti, kteří odejdou. Nejlépe i s informacemi, které jsou důvěrné. Ty se dají vhodně zpeněžit. V ekonomické i politické sféře. Vydírání, lobby, podnikatelské rozvahy-tam se točí peníze. Také novináři po lecčems rádi skočí. Něco někteří přibarví, něco zamlčí, něco překroutí, sestříhají atd.(čest a slávu těm druhým), ať už na zakázku, nebo kvůli nákladu, sledovanosti nebo slávě. A někteří jsou jen použiti jako bílí koně, kteří jdou na trh s kůží za jiné, protože si informace nemohou ověřit (bankovní tajemství, utajované formace, vyšetřovací spisy atd.).
V civilizovaném světě by Jiří Čunek odstoupil hned na začátku roku. Ale následoval by ho i policejní prezident, ministr vnitra a možná i ministr spravedlnosti (ten se však před volbami nebil v prsa jako bohatýr Ivan, že je ten nejlepší a vše vyřeší). Jenže my jsme přeci jen v banánové (pardon automobilkové) rozvojové zemi, kde nefungují státní orgány včetně policie, justice ani ochrana osobnosti. Takže čekat další rezignace asi nelze. Takhle se můžeme dočkat dalších kauz Čunek, Kubiceho zpráv a jiných podivných vyhřeznutí informací, podezření a asi i smyšlenek a podvrhů. Škoda. To jsme to po sedmnácti letech daleko nedotáhli.

wz
11/03/2013
Pane autore, tentokrát s vámi souhlasím :)
Myslím, že by se jich našlo ještě mnohem víc, ne-li všichni.
Už spoustu dlouhých let se složení lidí v parlamnetu téměř nemění . Vládnoucí koalice po volbách přejde do opozice a tak stále dokola :)
Neudělali NIC, co by se dalo velebit – jedni i druzí. A je sranda koukat, jak si vzájemně vyčítají důsledky….
A jejich věčné „hrátky“ se zákony…. hm…. novela střídá novelu, vyjímka vyjímku a výsledkem je právní chaos, ve kterém už se pomalu nedá žít….
Hraní si na straníky ještě nikdy nic nevyřešilo…. A já jen čekám na zázrak, že snad někoho z těch „mocných“ hlav napadne, že už by bylo na čase taky pracovat …. společně….
Treny
11/03/2013
Tedy pane , ještě že zvířata neumějí číst, že? Slovosled a celkový pravopis neodpovídá vysokoškolsky vzdělanému člověku. Názory máte zajímavé a v lecčem souhlasím, ale nedá se to číst, nezlobte se…
Tony
11/03/2013
Také máte ten dojem, že by už dávno měla být vládní krize, vzhledem k tomu, že nám vládnou volení a nikoliv ústavně určení politici?
I, když, co očekávám od vlády volené „moderními“ lidmi, 85% studentů se zkušenostmi v užívání drog, 61% podnikatelů porušujících zákony, 46% zaměstnanců nemocných déle a častěji, než je zdrávo, 32% důchodců zneužívajících léky a 17% žen neschopných žít v manželském svazku a nakonec, 12% kojenců kteří přichází na svět se zděděným návykem na omamné a psychotropní látky…
To je výčet jako z horroru…doufám, že bude končit americkým happyendem:)
Noname
11/03/2013
Jiřímu Čunkovi se odpočítávají poslední hodiny působení v druhé Topolánkově vládě. Je to necelý rok co se objevil na scéně vrcholové politiky, od té doby se pravidelně vyskytuje na titulních stránkách českých deníků a ve zprávách našich televizí tak, jako málokterý politik před ním. Vydržel nesouhlas s přestěhováním romů, vaz mu nezlomila ani kauza udajného půlmilionového úplatku, konec mu přinesly až legálně pobírané sociální dávky. Proč tedy vlastně Jiří Čunek končí?
Říká se, že média jsou sedmou velmocí, že je to výrok pravdivý se můžeme přesvedčovat téměř každý den, proto je také pro současného politika nanejvýš důležitá jeho mediální zdatnost, té se ale v případě Jiřího Čunka příliš nedostává. Již svoji první kauzu rozbouřil hlavně svým vlastním výrokem „o romech jakožto vředech, které je třeba odstranit“. Během své druhé kauzi se dokonale zapletl do svých verzi jak získal půl miliónu korun. A nakonec to dokazuje i během dnešních dnů, kdy je propíráno jeho pobírání sociálních dávek. Místo jasného vysvětlení raději řekl, že týden s vysvětlováním počká. Není asi nutné podotýkat, že v případě jakékoli mediálně propírané kauzy je to doba nekonečně dlouhá, která pouze poskytuje prostor k případným spekulacím.
Nedá mi to, abych závěrem článku pana Čunka neporovnal se současným europoslancem Vladimírem Železným. Ten stál naší republiku 10 miliard, vedle toho se zdájí částky kolující kolem předsedy KDU-ČSL směsné, jenomže pan Železný si s médii vždy věděl rady…
adam
11/03/2013
Čunek: Miliony od otce a bratrance
KDU-ČSL předsedovi uvěřila, jeho příběh má však nesrovnalosti
Praha – Vysvětlení Jiřího Čunka, kde vzal miliony na svých účtech, včera lidovcům stačilo. Potvrdili ho v čele své strany.
Jenže i poslední verze má nesrovnalosti přinejmenším v tom, jak šly události za sebou. Čunek uvedl, že miliony, které si v roce 1998 uložil do bank, byly zčásti od jeho rodiny. „Milion jsem našetřil já, milion mi půjčil otec a jeden a půl milionu bratranec Jan Machů, který od roku 1991 podniká,“ prohlásil včera Čunek. Tak dal dohromady tři a půl milionu.
Spolustraníkům také oznámil, že později se jeho bratři kněží vzdali dědictví v jeho prospěch.
Peníze od otce, který později zemřel, a od bratrance si půjčil na rozjezd podnikání a na stavbu domu. Ale když uspěl v komunálních volbách na podzim 1998 a stal se starostou Vsetína, změnil plán.
„Když jsem byl zvolen starostou, dal jsem všechny prostředky, které jsem měl pro podnikání a stavbu domu, po dohodě s otcem a bratrancem na termínované vklady,“ řekl včera Čunek. Jenže: 2,5 milionu korun vložil do bank v Opavě a ve Zlíně na podzim 1998 ještě před komunálními volbami, jejichž výsledek byl pro něho značně nejistý. Další milion uložil sice po volbách, ale čtyři dny před tím, než se stal starostou Vsetína. Čunkovu reakci na tuto nesrovnalost se nepodařilo získat.
Čunek dnes opouští vládu kvůli tomu, že pobíral v druhé polovině 90. let sociální dávky. Čelil kritice, že když měl miliony, neměl si nechat dávky vyplácet. Navíc nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká dala pokyn znovu vyšetřovat, zda Čunek před pěti lety vzal půlmilionový úplatek. Šéf lidovců uvedl, že odstupuje, aby mu nikdo nevyčítal, že ovlivňuje vyšetřování.
Podrobnosti čtěte na str. A2 Čunka zachránil bratranec
Lidovce čeká na jaře volební sjezd, až ten ukáže, kde se zastaví pád končícího vicepremiéra
Praha – Křeslo šéfa lidovců uhájil Jiřímu Čunkovi jeho bratranec, podnikatel Jan Machů. Čunek si ho včera s sebou přivedl na celostátní konferenci lidovců, aby mu potvrdil, že to byl on, kdo Čunkovi před lety půjčil 1,5 milionu korun.
To je část peněz, které šéf lidovců v listopadu 1998 uložil ve Zlíně do Union banky. A Čunek tvrdí, že protože nešlo o jeho peníze, nesměl je ani utratit, a měl tedy nárok na sociální dávky. Další milion mu údajně půjčil otec a jen milion byl jeho a manželky Pavly.
S tímto vysvětlením přesvědčil delegáty celostátní konference KDU-ČSL, takže si zatím udržel křeslo předsedy, ale MF DNES včera pozdě večer v jeho příběhu objevila časovou nesrovnalost.
Čunek totiž včera tvrdil, že peníze vkládal na termínované vklady, až když pro něj v roce 1998 dopadly nečekaně dobře komunální volby a on se stal starostou. Jenže skutečnost je jiná.
Milion uložil 9. listopadu v Opavě do tamní pobočky ČSOB, o tři dny později uložil se svou tchyní Marií Úlehlovou 1,5 milionu ve Zlíně – a oba tyto vklady byly ještě před komunálními volbami.
Poslední milion uložil Čunek v Opavě do Universal banky 23. listopadu 1998, čtyři dny před tím, než se stal starostou Vsetína.
Čunek včera ukázal prohlášení Jana Machů, že peníze šéf lidovců už svému bratranci vrátil.
Vydrží až do sjezdu?
Jak hluboký bude politický pád Jiřího Čunka po jeho dnešní rezignaci na vládní funkci, se tak nejspíš ukáže až na volebním sjezdu lidovců, který by se měl konat příští rok na jaře. Na tom, že sjezd by měl být volební, se shodují jak Čunkovi odpůrci, tak přívrženci.
I když minulý týden senátoři za KDU-ČSL vyzvali Čunka, aby opustil všechny funkce, tedy i pozici předsedy, postavily se na jeho stranu nejsilnější regiony – jižní Morava a Zlínsko.
„Přijali jsme jeho vysvětlení,“ řekl po včerejší konferenci místopředseda lidovců Roman Línek.
Lidovci teď hledají nového ministra pro místní rozvoj. Ve hře jsou podle informací MF DNES hlavně dosavadní náměstek na ministerstvu Jiří Vačkář, současný ministr pro legislativu Cyril Svoboda a poslanec Tomáš Kvapil.
Kdo by se mohl stát novým šéfem lidovců, není zatím jasné. Lidovci však budou muset hlavně vymyslet novou strategii, která by jim i do budoucna dávala šanci, že zůstanou parlamentní stranou.
Sázka na nepříliš známého komunálního politika ze Vsetína jim zvýšení popularity nepřinesla. Jediné, čím na sebe Čunek více upozornil, byla tvrdá kritika Romů a to, že některé z nich vystěhoval jako starosta na kraj Vsetína a na Jesenicko.
Romové: Ať se opaluje Aktivisté z romského sdružení Dženo včera Čunkovi poslali sadu přípravků na opalování a poukaz do solárního studia. Narážejí na jeho výrok z března, kdy v Blesku jednomu čtenáři radil, že mu stát pomůže, až se „pojede někam opálit, začne dělat binec a zapalovat na náměstí ohně“.
Proti Čunkovi včera vystoupili státní zástupci. Vadí jim jeho výrok o čistkách, které by měly podle něj přijít v policii a ve státních zastupitelstvích poté, co do médií unikly údaje z jeho vyšetřovacího spisu. Unie státních zástupců Čunka vyzvala, ať předloží důkazy pro svá slova, že není těžké takovou věc koupit. Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká se kvůli úniku informací o Čunkovi obrátila na vládu, aby se tím zabývala tajná služba BIS.
On-line s Michaelou Šojdrovou od 9 hodin na http://www.idnes.cz/sojdrova
„Jiří Čunek dostal šanci vést celou stranu. Ale ukazuje se, že dělá chyby.“ poslankyně Michaela Šojdrová