Šťastné a Veselé Vánoční svátky

25/12/2012    

0


V tento čas, v tuto Vánoční dobu se dějí na celém světě zázraky. Lidé se vracejí z dalekých cest, aby mohli být v tento večer se svou rodinou. Na mnoha místech se zastavují boje, misionáři vstupují na místa, která byla doposud nebezpečná a všichni lidé dobré vůle si navzájem pomáhají.

Kouzelné dětské úsměvy se třpytí v padajících vločkách a v tichu vánočním je slyšet nebeská hudba …

SILVESTR 2012 -2013

  • V první světové válce, v roce 1914 se zastavil boj na frontě a stovky mladých mužů vyšlo ze svých zákopů, aby společně se svým nepřítelem mohli oslavit Vánoční svátky. V tento den padly všechny zákazy a všechny hranice. Už se nerozlišovalo na Němce, Francouze nebo na Skoty – v tento kouzelný den všichni byli lidé. Nic víc a ani nic míň.
  • V druhé světové válce, v roce 1943 se zastavil boj na mnoha místech fronty. Na některých místech, dokonce vojáci vyšli ze svých zákopů a společně oslavili Vánoční svátky – jako bratři, podobně jako v první světové válce. Na mnoha místech vojáci slyšeli ze svých zákopů na bitevních polích hrát Vánoční koledy, sem tam vítr zavanul čerstvě upečený štrúdl, který voják nejspíše dostal od své maminky – jako výjimečný dar, který v tomto prostředí nemohl být ničím jiným překonaný.

Nejenom vojáci v tento den přestali zabíjet, ale na mnoha místech v různých kulturách se děje cosi, co někdo může přiřadit k zázraku lidského bytí. Lidé vycházející ze svých domovů, pomáhající bezbranným a chudým…

Vánoce jsou svátky klidu, míru a pokoje

Veselé Vánoční svátky přeji všem čtenářům

Tagged: