Sex s ex

12/05/2012    

0


Nemohla jsem najít kalhotky. Nebyly pod postelí ani nikde v dohledu. Oblékla jsem se. Pod džínama nikdo neuvidí, že jsem naostro. ON ještě spal. Chodili jsme spolu čtyři měsíce. Měsíc jsme byli od sebe, ale já se včera v noci zase našla v jeho posteli. Bylo to pohodlné, nic nostalgického. Otočil se a zpod něho na mě koukly moje kalhotky. Odkulila jsem ho na stranu a hodila kalhotky do kabelky. Políbila jsem ho na tvář, něco zabručel a já šla na tramvaj.

SILVESTR 2012 -2013

„Sex s bývalým je normální. Je to pohodlný. Víš do čeho jdeš, co dostaneš, nekupuješ zajíce v pytli.“ glosovala moje kamarádka, když jsem jí přiznala svou noční slabost. Té myšlence jsem se musela zasmát. Zajíc v pytli. Jak trefné! „Než riskovat, sbalit jen tak někoho, kde nemáš jistý výsledek celé akce, tady víš, co můžeš čekat.“ Dávalo to smysl.

Jakmile člověk překoná tu bolestnou fázi hned po rozchodu, být s někým, s kým jsme si byli blízcí a měli jsme se rádi, je příjemné. Už jsme dospělí a rozcházíme se na úrovni, klidně, rozumně, nepálíme mosty za každou cenu. A někdy dokonce zůstaneme přátelé. Jakmile odpadne tíha nevydařeného vztahu, zůstane to hezké. A sex bez komplikací s někým, na kom nám záleží, jen s ním prostě jednou společně nezestárneme.

„Nemohla jsem najít kalhotky…“ řekla jsem. „A našlas?“ zeptala se. „Našla.“ Odpověděla jsem. Usmála se a řekla: „Taky jsem takhle jednou nemohla najít kalhotky…. Prohledala jsem všechno, postel, celý jeho pokoj, prostě nebyly. Asi po hodině jsem to vzdala. Dokonce jsem přemýšlela, jestli jsem na sobě nějaký měla, když jsem k němu přišla. A pak jsem šla po Václaváku dolů a uviděla jsem, jak si na mě ukazovala skupinka Italů. Nejdřív jsem se polichoceně usmála, ale pak jsem ucítila, že mi něco visí na botě… Byly tam! Moje bavlněné růžové kalhotky! Vypadly mi z nohavice. Nevěděla jsem, jak dlouho tam visely, ale byly tam dost dlouho na to, aby si jich všimli ti Italové. Zrudla jsem. Přišlápla je druhou botou a nechala je ležet tam, uprostřed Václaváku, jako že nejsou moje…. To byla moje cena za sex s ex.“ Smála jsem se, až jsem slzela. Rozloučily jsme se a já si říkala, že sex s ex je v podstatě jen dočasné a příjemné uspokojování primárních potřeb, které si žádají naplnění i v době, kdy nejsme připraveni na další vztah.

Po cestě domů jsem se stavila v obchodě, koupit si něco na večeři. Stojím u pokladny, vytáhnu peněženku a…. na ní visí moje černé krajkové kalhotky. Strčila jsem je paní pokladní rovnou pod nos. Něco takového ještě dnes asi neviděla. Rozpačitě jsem se usmála, sundala kalhotky z přezky peněženky a hodila je zpátky do kabelky. Moje cena za sex s ex.

V rubrice: Život