Pryč z téhle díry

15/02/2013    

10


Tak nějak jsme to dospěli krapet jinam, než jsem si bláhově myslel, když jsem byl ještě hodně malý. Po určité době mi začalo docházet, že je s naším světem velká spousta věcí tak nějak špatně. Přirozeně jsem se bránil akceptovat tuto myšlenku tím, že jsem spoustu času trávil zkoumáním různých vyznání, studiem za účelem odhalit podstatu lidské chyby. Jak člověk roste a vyzrává, stále více mu dochází, v jak hanebném prostředí vyůrstá a jak hanebný musí on sám být, aby přežil. Překonané (nebo spíš nikdy nezavedné) principy Pravdy a Lásky jsou k nalezení pouze v hořkosladkých debilitách na TV NOVA, v optimistických knížkách, popřípadě někdy v kině, ovšem našim životům železeznou rukou panuje striktní řád malosti a pokrytectví. Tyto neslavné vlastnosti jsou jakýmsi prokletím českého národa již od doby středověku. Náš národ vždy byl a nyní je rozdělen na dvě navzájem sobě uzavřené sféry – na ty, kdož jsou u koryta a naši zemi spravují a na ty, kteří v této zemi „pouze“ žijí. Ti první se přítom programově chovají tak, aby byli co nejvíce distancováni od těch druhých, a celý systém tím ztrácí přehlednost, kontinuitu a smysl. Pokud je to v jejich silách, tak elitní korytáři vždy dělají pravý opak toho, co si „obyčejní“ lidé přejí, co považují za spravedlivé a správné. Otevírají naše hranice nepřátelský mocnostem, prodávají pozitivní lustrační osvědčení bývalým komunistickým vrahům, otevírají náruč cizímu kapitálu tak, aby domácí české firmy a podnikatelé neměli šanci, propouštějí nebo lépe ani rovnou nezavírají zločince, rozkrádají, co jim pod ruku přijde, a tiše se vysmívají korupčním skandálům, které se čas od času rozhoří, ale hned nato zase vyšumí do ztracena. Tento v byrokracii zaklíněný nikdy nekončíčí bordel má neodiskutovatelný záporný efekt na všehny, kteří měli smůlu, že se do jeho spárů narodili. Je zřejmé, že se člověk jako adaptatbilní forma života brzy naučí plavat v obecně uznávané amorální splašce a vracet plivance pliváním a rány kamenen a ranami pěstí. Sériové pásy na výrobu pokrytectví chrlí další a další malé lidi, pokrytce a debili. Čím větší hajzl z něj vyběhne, tím rychleji se probujeje do nejvyšších struktur byrokratických aparátů, tím jednodušeji se z něj stane klasický novodobý podnikatelský-kravatkář-milionář.

SILVESTR 2012 -2013

Abych pravdu řekl, tak nemám víru, že se něco z toho, co jsem vyjmenoval (samožrejmě jen zlomek zvrácenosti a bídy okolo nás), nějakým způsobem změní, a to nejen za mého života, ale i za životů mých dětí, vnoučat a dalších generací. Nakonec si člověk prostě uvědomí, že s tím „tam venku“ nic nenadělá. Ideály typu „když každý půjdeme příkladem, tak…ble ble“ jej konečně přejdou a přijde řada na apatii. Na každého toto zjištění doléhá s různou intenzitou. Smysl naší existence nám tak jako tak stále uniká a ideály dnes patří akorát do škopku na pomyje, takže proč se stáda pisálků a mravokárců diví, že se čím dál tím více lidí obrací zády k lidské špíně, malosti a bezpráví? A říkám vám, to je teprve začátek masového exodu. Obrazně řečeno pěkně prořídnou armádní stavy i hjna blbců čučích na reklamy v televizi. Většina normálních lidí, a tohle myslím opravdu vážně, se prostě přesune do světů úplně jiných, které, ač virtuálně nemateriální, budou věrnějším výrazem toho, co si představují pod pojmem „pravá realita“. Virtuální realita se stane světem, ve kterém bude mít smysl žít a lidé se tam klidně i ožení a možná i zemřou, protože stav, do kterého se dostává náš svět skutečný, se ve srovnání s novými, ideálními světy stane noční můrou každého rozumně smýšlejícího člověka. Vždyť než bych nechal své děti poslouchat morální zvratky „učitele“, který nás ve škole pasoval na pionýry a urputně hájil KSČ a doposud bezproblému „učí“ dál, než bych zíral na falešné usměvy naší zkorumpované „elity“ nebo snad, nedej Bože, bych se snažil stát dalším seriózně vyhlížíjícem pokryteckým kravatkářem he!, to raději napojím svůj životní okruh na umělou výživu, za ušetřené penízesi předplatím lůžko a základní péči někde v sanatoriu na pět let dopředu, nasadím si VR helmu, napojím se na VR síť a nazdar kašpar, višchni mi můžete políbit záda. V Novém světě si pak ze všecho nejdříve zajdu do kostela prohlédnout nástěnky, na kterých bude traktát o Kristově umírání namísto žadonění o donace, natrhám něco imaginárních virtuálních květin, a potom si nikoliv na luxusní fáro a naditou peněženku ale na esenci své osobnosti sbalím nějakou vyhovující virtuální kočku. Spolu s ostatními pionýry jejichž těla leží kdesi „tam v pekle“ na umělé výživě, půjdeme si založit svůj vlastní Ráj. Svým potomkům, kteří se k nám brzy jistě připojí, budeme připomínat, že se jednoho dne možná vrátí do světa skutečného, ze kterého vzešli jejich rodiče, ale že brány tohoto světa nemá smysl otevírat, dokud všechny zbylé mega-korporace nezkrachují , (ne)lidské krysy nechcípnou, tragikomedie vlád neodehraje svou konečnou derniéru pro prázdné hlediště, dokud učitelé intelektuálně nepřestanou dávit své žáky, dokud nasyslené hromady zbraní nezrezaví k nepoužití, dokud mafie nebude mít komu prodávat drogy, protože už nikdo nebude mít důvod, proč si je píchat.

Tomuto malému zasnění se teď možná leckdo uchechtne, ale abyste se nezmýlili, moralisté, kecálkové a stereotypové – lidský druh vždycky půjde tam, kde se žije lépe,. To je fakt, který nezbývá než akceptovat. Jakmile se plamen alternativních možností rozhoří, spálí vše, na co jsme zvyklí, na prach.

V rubrice: Život