prof. Luboš Kropáček ve Vlašimi

26/08/2008    

0


Ve Vlašimi se bude konat každoroční seminář o mezních otázkách astronomie , kde také vystoupí náš přední religionista a odborník na Islám prof. Luboš Kropáček. Profesor Luboš Kropáček vystudoval Filozofickou fakultu UK v Praze a v současné době, přednáší o Islámské kultuře, a donedávna také o jazycích subsaharské Afriky. Absolvoval stáže v Egyptě na Káhirské univerzitě a navštívil velký počet arabských a afrických zemí. Nyní pracuje na Filozofické fakultě a na Husitsko teologické fakultě UK, kde je také vedoucí katedry religionistiky.

Profesor Luboš Kropáček patří mezi nejlepší odborníky přes Islámskou kulturu a je i vynikajícím pedagogem na Univerzitě Karlově v Praze. Během svého života se stal autorem několika knih a článků týkající se Islámské kultury. A proto určitě stojí za to seminář navštívit.

A tak pokud nemáte v sobotu 6. září 2008 co na práci, zajímají Vás věci týkající se Islámské kultury, mystiky a astronomie. Tak se vydejte do Vlašimi, do místa jenž se rozkládá nedaleko bájné hory Blaník