Pochod neonacistů Vlašimí

27/07/2007    

0


V sobotu 28.7.2007 proběhne ve Vlašimi demonstrace neonacistů s názvem Národní Korporativismus. Před několika týdny pořadatel této akce nahlásil demonstraci městu, která demonstraci povolila.

„Radikální pravicové hnutí Národní Korporativismus jako politická strana ohlásilo na městském úřadě, že se bude ve Vlašimi konat setkání neonacistů. Spojené s pochodem a projevy na místním Žižkově náměstí.“

SILVESTR 2012 -2013

Neonacisté z hnutí odhadují setkání svých kolegů na více než 120 lidí, kteří se společně sejdou na nádraží ve Vlašimi. Z nádraží jejich trasa povede Lidickou ulicí přímo na Žižkovo náměstí, kde přednesou své tři projevy. Město Vlašim odklonilo, jejich požadavek pochodu. Který měl být původně ulicí Jana Masaryka z důvodu častých vyjížděk IZS ve Vlašimi. Jeništa starosta města Vlašim podotkl, že neonacisté neničí majetek ani nenapadají lidi, tedy pokud se nestřetnou s jinou skupinou a doufá, že akce bude probíhat v klidu.

Mluvčí Benešovské policie Zuzana Stránská potrvdila, že se připravují opatření k demonstraci. Také odmítla uvést, že by snad měla být do Vlašimi vyslána speciální jednotka policie z Prahy.

V rubrice: Politika