Co je tento program zač, to moc lidí ještě neví. Většina však je toho názoru, že zatím je jeho působnost ve Vašem počítači nekvalitní.
Tento program je sám o sobě velice zvláštní, záhadným způsobem se dostane do Vašeho počítače a sám se také instaluje a v integruje do ostatních podprogramů (Internet Explorer, CCLener apod.). To by však ještě nevadilo, nejhorší na tom je to že se pořád plete do Vaší práce. Pokud chcete surfovat po internetu, psát a nebo hrát hry tak se pokaždé objeví jeho ikona, která Vaši relaxaci a nebo práci vyruší. Téměř každému se vždy v malé ikoně zobrazí, že je počítač napaden hromadou virů a pokud je chcete odstranit, tak si musíte za 500 Kč zakoupit licenci. Tato hláška se objeví většinou tak každý 3 minuty.
Doslova a do písmene je tento program pro uživatele otravný a jediné co Vám pomůže je vypnout všechny funkce v nastaví programu, protože odinstalovaní je trochu složitější oříšek.
Ahold
16/10/2008
Podobné svinstvo se mi v PC objevilo, samozřejmě v angličtině ( tu neumím a vnuk jen někt. slova ). Otevře to okno, s žádostí o povolení instalace dočasného antiviru. Dost dlouho jsem to zamačkával, až jsem zblbl a instalaci povolil.
Hned se ten neřád upelešil v testování souborů a nakonec mi po 2 hodinách ohlásil, přes 36 000 souborů napadených. PC se nakonec zasekl. Vzal jsem bednu do „čistírny“ ke známému, ten s tím zápolil 3 dny ( zlobil i hardver ) a nakonec přistoupil k reinstalaci a překopírování. Stálo mne to cca 1000.- Kč, jen proto, že agresivní reklama nebere ohled na nic.
Adéla
16/10/2008
Taky to odstraní protivirák Spybot.
B0222
17/10/2008
Taky si přihřeji polívčičku. Viry se berou jako světová katastrofa, znemožňují práci, otravují, zpomalují, je kvůli nim nutné nainstalovat další software, který si taky nějaký ten výkon ukousne…
Jenomže se obecně zapomíná na fakt, že tohle postihuje zhusta hlavně jednu platformu – a to MS Windows. Místo toho, aby se lidé informovali o možnostech, berou to jako nutné zlo při používání počítače, protože to bez Windows prostě nejde, když pro některé Windows = Počítač…
Omyl. Alternativy existují, fungují, a když už nic, alespoň postačují. Některé jsou dokonce zdarma.
Franc
20/10/2008
Jistě. Alternativy existují. Vycházejme však z reality. MS Windows je, ať se nám to líbí nebo ne, nejrozšířenějším OS. A to je také důvodem, proč existuje tolik všelijaké havěti, napadající právě tento systém. Proč tvořit červy trojany a další havěť pro systémy, ktero jsou zastupeny jen několika procenty nebo snad desítkami procent?
A to, že jsou alternativní systémy méně napadány, není až tak dalece v nich samotných, jako spíš v tom, je je používají především zkušení uživatelé.
A ať použiji ten či onen OS, záleží především na mně, jak dalece bude zabezpečený. Jak dalece se sám budu vystavovat nejrůznějším rizikům a ja se s těmito riziky dokáži vyrovnat.
b323
21/10/2008
O tomto můj příspěvek zas tak nebyl, ale nemohu s vámi souhlasit. Zkušenost uživatele je silná bariéra, ale také není úplně vším (ano, důležitou složkou určitě), existují i viry, které se šíří bez interakce uživatele. Uzavřené komerčí modely jsou k těmto hrozbám mnohem náchylnější, a to nejen díky nedostatku zpětné vazby.
Rozšířenost bych jako jeden z důvodů neviděl tak jednoznačně. Naopak, pokud je MS Windows tak rozšířený, má přeci spousty uživatelů, kteří dokáží hlásit chyby dřív, než je stačí někdo využít, jenomže ouha. Zpětná vazba nefunguje/nemůže fungovat, jak má.
Jakýkoliv útok na zavedenou open-source platformu musí být rychlý a specializovaný. (Ostatně i z tohoto důvodu je Firefox bezpečnější než IE nebo Opera – chyby má, jako všichni, ale opravuje je vskutku bleskově)
Obecně v open-source modelu trvá velmi krátkou dobu, než se chyby odhalí, opraví a dostanou k uživateli, kterému se většinou i samy nainstalují, takže cesta je ztížená i tady (MS Windows žádný aktualizační nástroj pro všechny programy nemá, ani to z principu nejde). I po tom je z drtivé většiny nutná interakce uživatele (Nepostará-li se o ni cracker, který má ale, ano, většinou spoustu jiných, snazších věcí na práci, než se lámat do nějakého zavedeného zejména open-source systému).
Za open-source platformy považuji všechny OSS operační systémy (Solaris, *BSD, GNU/Linux a další)
Dalším systémem je MacOS, u kterého ale z většiny skutečně platí, co jste napsal. Ačkoliv je jakousi kombinací mezi oběma modely.
—
Můj příspěvek byl o tom, že s infikováním/jakýmkoliv jiným poškozením MS Windows a pocitem znechucení se nehroutí svět a netřeba upadat do deprese, že se mi to po reinstalaci stane znovu, protože nemám jinou možnost, co s tím dělat, když o alternativě nevím/znám pouze mythickou část.
Argumentace – Windows je nejrozšířenější, to je realita – je zcestná. Nejrozšířenější neznamená pro daný účel optimální. Je zvláštní slýchat toto na obhajobu „Proč ještě používáš tento systém, když s ním máš jenom problémy a používáš ho jen na kancelářské záležitosti, internet a multimédia, když existují alternativy, které by ti v dané chvíli vytrhly doslova trn z paty?“ Ano, je to sice fakt, ale udivuje mne, proč to komukoliv stačí jako ten nejlepší univerzální pádný důvod pro ospravedlnění čehokoliv.
Demok
23/10/2008
Právě o tom váznutí zpětné vazby a rozšířenosti MS Windows to všechno je. Souhlasím, že nejrozšířenější není totéž co pro daný účel optimální. Ale pokusil jste se někdy přesvědčit někoho, kdo si chce pořídit počítač a nemá s PC žádné zkušenosti, aby si pořídil jiný OS než právě MS Windows? Pokud ano, jak se Vám dařilo? Většina z takových ani neví, že nějaká alternativa existuje a tak se Windows šíří dál a dál. A právě proto, je mezi uživateli tohoto OS je mnoho těch kteří mají jen minimální nebo možná vůbec žádné zkušenosti. A právě počítače těchto uživatelů jsou nejsnadněji napadnutelné. A že nefunguje zpětná vazba? Nemůže fungovat. Pokud uživatel nedokáže posoudit, co se v jeho počítači děje, nepozná, že se děje něco neobvyklého, není ochotný používat ani alternativní prohlížeč, nemůžeme očekávat ani nějakou zpětnou vazbu.
Navíc při lehomyslnosti, se kterou takový uživatel klikne na cokoli ,co se mu na webu nabídne, nemůžeme očekávat nic jiného, než napadení virem či jinou havětí.
A samozřejmě, že napadením počítače se svět nehroutí. Někdy se uživatel ze svých chyb poučí (alespoň občas) a neví-li si rady sám, obrátí se na někoho jiného, kdo mu se zabezpečením počítače pomůže. A že ho lze zabezpečit, s tím mám poměrně dobré zkušenosti. Bez aktivní účasti a opatrnosti uživatele to ale nejde.
Ano. S tím, že argumentace – Windows je nejrozšířenější OS – je zcestná, mohu souhlasit. Současně ale musím podotknout, že je pravdivá.
A bohužel, v některých případech ani žádná alternativa neexistuje. Ale to je poněkud jiná problematika, netýkající se běžného uživatele.
Jirxa
22/11/2008
Zkuste přesvědčit výrobce specializovaných programů, že mají dělat multiplatformní programy. Až se to povede, nebudu potřebovat WXP.
To, že existuje textový editor nebo Firefox není argument, potřebuju zcela určitý program.
Doufám, že odpověď nebude ve smyslu, že si tedy mám pořídit dva systémy, ten druhý pro běžný život.
Demok
19/10/2008
V první řadě je třeba si uvědomit, že se nic neděje samo od sebe, dokonce ani počítačové programy se neinstalují samy od sebe. Že 99% problémů s PC vzniká v prostoru mezi židlí a klávesnicí.
Honza
23/03/2012
Demokritos: tak, tak, chyba č. 1506 – Prosím, vyměňte uživatele