SLOVO A ČIN

25/03/2014    

0


Moc vyřknutého slova je dostatečně známa, ale né vždy je doceňována vnitřní hodnota slova těmi kdož je ve svém projevu pronášejí. Štěstí a slova prázdná mají jepičí život odhalí se a zmizí stejně tak rychle jak vznikla měřítkem vyřčených slov a důkazem jejich hodnoty není jejich množství ale může jím být jedině čin. Každodenně se setkáváme s tímto poznáním a každodenně se o tom přesvědčujeme. Slovo bez činu je bezcenné stejně jako neodůvodněný čin ztrácí na své hodnotě není-li vůbec zbytečný protože oboje se musí doplňovat. Přicházím s touto úvahou proto každý z nás vyslechl nemálo slov politiků, poslanců, soudců státních zástupců či policistů v různých situacích a jim navazujících osudových souvislostech ” nemají li se tato slova stát konvenčními frázemi budeme nyní zhodnocovat všici jejich vážnost a hodnotu aby tato nabádavá slova nesoucí spousty plánů a představ ze strany politické úřední a výkonné moci mohla být skutečným podnětem k činům realizovaným neboť současné problémy v otázkách sociálně ekonomického charakteru potřebují rychlé řešení ku prospěchu celé naší společnosti k budování štěstí spokojenosti pohody a optimismu při tanci a písní každého z nás politiků poslanců soudců státních zástupců či policistů kteří dovedou držet slovo a plnit svoje závazky je velmi málo – bohužel proto je nutné aby rychlém v tempu 21.století v nemž žijeme mi všichni pod zorným úhlem věčnosti dohlédli na to aby známí lidé politického a veřejného života svá vyřknutá slova dovedli skutečně přeměňovat na činy a byli tak v naší společnosti váženi a uznáváni proto že umějí držet své slovo a splnit své závazky kterým se z pozice své funkce vůdčí společnosti a vůdči lidu zavázali.

SILVESTR 2012 -2013

Prozatím tomu bohužel tak nebylo – zde se vždycky k porodu chystaly hory a v samotném závěru se vždy zrodila směšná myš – obrazně řečeno respektivně psáno – bohužel.

Slovo a čin musí být v jedné rovnováze a to je také úkol pro nás pro všechny občany v této společnosti protože je velmi triviální přihlížet jak politici poslanci soudci a státní zástupci včetně policistů porušují zákony a budují si vlastní štěstí na úkor neštěstí nás všech občanů a nic proto neudělat jenom tomu nečinně přihlížet a maximálně se vynadávat – ono se totiž říká že každý nám učiní jenom tolik kolik si mi všichni necháme líbit – nechž si každý svůj názor udělá !!! Nad rámec tohoto článku připomínám že občané můžou vyhlásit občanskou neposlušnost bez jakéhokoliv rizika trestního postihu a to za použití článku číslo 23 základní listiny práv a svobod která jest součástí ústavy tohoto státu viz : ústavní zákon číslo : 2/1993 sb.Původního a úplného znění.

PS : LIDÉ BDĚTE A PROSÍM NEBLBNĚTE !!!

Připravila a zhotovila
Dne : 16.prosince 2013
Honzina Maagová
Korespondentka občanské žurnalistiky
Trutnov
JanaMaag@seznam.cz

V rubrice: Život