Kde se natáčel Eurotrip

09/09/2009    

1


Americký komediální film s trochu pubertální výrazem „Eurotrip“, který určitě nezůstal ležet bez povšimnutí nejenom mezi Českou mládeží. Eurotrip vypráví příběh party mladých lidí, jak jedou na bláznivý výlet do Evropy a setkávají se s neuvěřitelnými zážitky v každém koutě Evropy.

I když film nese hodně vulgárních prvků, tak dokáže okouzlit i svým komediálním zaujetím. Bohužel je zde vidět i mírná nevzdělanost a nadřazenost USA vůči Evropě (záběry Bratislavy, Francie, Německa apod.).

SILVESTR 2012 -2013

Ale abych neodbíhal od tématu. Teoreticky film obsahuje hodně Evropských zemí a bylo by celkem nemožné vše projet s filmovým štábem a natočit z každý části země, jinou část filmu. A proto filmaři přišli s náhradní řešením. Většina scén z filmu se totiž natáčela v České Republice (Alšovo nábřeží v Praze, Právnická fakulta UK, Národní Muzeum, Kampa apod.). Hovoříme zde zhruba o 65 % filmu, zbytek byl natočený už v USA a nebo po sekvencích v Evropě (Paříž, Londýn, Řím apod.). A je zde vidět i řada českých herců nebo mladých studentů, kteří byli na natáčení jako kompars.

V rubrice: Filmy